Op vakantiepark Hommelheide in Susteren mogen 85 mensen permanent blijven wonen.
Dit mag van de gemeente Echt-Susteren omdat ze er al vóór 27 januari 2012 verbleven, meldt De Limburger. Die datum houdt het gemeentebestuur aan omdat vanaf die datum lokale overheden zelf mogen beslissen hoe ze omgaan met permanente bewoning van vakantiehuisjes. ‘Vaste’ bewoners die niet konden aantonen dat ze er voor die datum al woonde, werden gemaand binnen 2 jaar te vertrekken.
Op het vakantiepark in Susteren bleken in 2016 ruim 100 huisjes met 180 bewoners permanent bewoond, terwijl dat niet mag. Onder druk van de Provincie Limburg schoot het gemeentebestuur in actie. Voor die operatie werd 84.000 euro beschikbaar gesteld. Momenteel wonen er nog 113 mensen op Hommelheide. Daarvan moet er 28 op korte termijn weg.
De situatie van één bewoner is nog onbekend omdat deze een bezwaarprocedure startte tegen de beslissing van de gemeente.