In de ochtend van donderdag 23 februari is de bouwkuip in het Julianakanaal bij Berg aan de Maas volgelopen. Er waren op dat moment mensen in de kuip aanwezig. Zij konden de locatie veilig verlaten.
Rond 08:00 uur zagen medewerkers van familiebedrijf van den Herik Sliedrecht dat er water onder de damwand doorstroomde. Ze hebben de kuip meteen verlaten en konden het aanwezige materieel meenemen. De stroming van het water zorgde ervoor dat de damwand deels verzakte over een lengte van ongeveer 10 meter (De damwand is in totaal ruim 750 meter). Het gevolg was dat de kuip helemaal vol liep.
Herstelwerkzaamheden en grondwaterpeil (laatste nieuws 27 februari 10.00 uur)
De scheepvaart is op dit deel van het Julianakanaal helemaal gestremd voor de scheepvaart. Dit duurt naar verwachting tot en met donderdag 2 maart. Rijkswaterstaat is gestart met het onderzoeken hoe het water onder de damwand door kon stromen.
Het herstel van de ondergelopen bouwkuip in het Julianakanaal is in volle gang. Zondagochtend 26 februari 2023 is Rijkswaterstaat gestart met het verwijderen van de beschadigde platen van de damwand. Daarnaast houdt Rijkswaterstaat via peilbuizen de grondwaterstand goed in de gaten. Het grondwaterpeil is bij de meetpunten stabiel of al verlaagd. Lees hier meer over hoe de herstelwerkzaamheden verlopen.
Breder maken Julianakanaal
De bouwkuip in het Julianakanaal ligt tussen Berg aan de Maas en Obbicht. Het doel van de bouwkuip is het breder maken van het Julianakanaal. Zo maakt Rijkswaterstaat het kanaal geschikt voor grotere schepen.