zondag, 22 mei, 2022
Nieuwstip? Meld het ons
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact
Limburg24
  • Home
  • Gezondheid
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Cultuur
  • Economie
    • Zakelijk
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Limburg24

Forse stijging positieve coronatesten in Limburg, aantal ziekenhuisopnames daalt

Redactie L24 Door Redactie L24
18 januari 2022
Vrijwilligersweekend Sittard-Geleen uitgesteld

Foto: Olga Lionart/Pixabay

Deel op FacebookDeel op Twitter
RECLAME

In de week van 11 tot 18 januari zijn 242.961 positieve coronatesten gemeld bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is een stijging van 21 procent vergeleken met vorige week.

Door een technische storing in de datastroom dinsdag zijn de meldingen en de teststraten-data niet volledig doorgekomen naar het RIVM. De cijfers omtrent de meldingen en het aantal afgenomen testen die in dit bericht worden weergegeven, zijn daarom mogelijk een onderrapportage van het werkelijke aantal meldingen.

Het hoogste aantal meldingen per 100.000 inwoners was te zien bij de 18- tot 24-jarigen. De grootste stijging in het aantal meldingen was in de afgelopen week bij kinderen en jongeren in de basisschool- (+131 procent) en middelbare schoolleeftijd (+78 procent). Bij mensen van 60 jaar en ouder is in vergelijking met andere leeftijdsgroepen het aantal positieve coronatesten stabiel en laag in de afgelopen weken. Tijdens de lockdownperiode is de boostervaccinatiecampagne snel op stoom gekomen. Van de mensen van 60 jaar en ouder heeft inmiddels meer dan 80 procent een boostervaccinatie ontvangen. De helft van de mensen die in aanmerking komen voor de boostervaccinatie heeft de extra prik inmiddels gehaald. Dat meldt het RIVM in de wekelijkse update.

Na de versoepelingen kan het aantal meldingen volgens het RIVM de komende weken sterk doorstijgen. Welke gevolgen de meest recente versoepelingen zullen hebben op het aantal mensen dat positief test op corona en op het aantal daarop volgende nieuwe ziekenhuisopnames, wordt de komende weken duidelijk.

Ruim 685.000 mensen lieten zich testen bij de GGD, 18 procent meer dan de week ervoor. Het percentage positieve coronatesten steeg verder naar 36,8 procent. Eén op de vijf (20 procent) mensen die zich lieten testen bij de GGD, kwam om een positieve zelftest te laten bevestigen. Van deze mensen met een positieve zelftest kreeg 88 procent bij de bevestigingstest van de GGD ook een positieve uitslag. Van alle positieve coronatesten was de helft (47 procent) na een bekende positieve zelftest.

Er zijn landelijk de afgelopen week 63 overlijdens gemeld, tegenover 116 in de week ervoor. In Limburg zijn de afgelopen 7 dagen 9.999 coronabesmettingen (week ervoor: 7.936), 26 ziekenhuisopnames (week ervoor: 42) en 9 overlijdens (week ervoor: 8) gemeld.

Herinfecties

Het aandeel mensen dat 2 maanden of langer geleden al eens een corona-infectie heeft doorgemaakt en nu weer besmet is, was met 12 procent ongeveer gelijk aan vorige week (13 procent). Met de toename van de omikronvariant stijgt het aantal herinfecties sterk. Ter vergelijking: bij de deltavariant was er bij gemiddeld 3 procent van de geteste personen sprake van een herinfectie.

Ziekenhuizen

Het aantal opnames van patiënten met COVID-19 in het ziekenhuis en op de intensive care (IC) daalde verder in de afgelopen week, volgens het RIVM als gevolg van de eerdere lockdown. Daardoor is er op dit moment weer meer ruimte voor de reguliere zorg en uitgestelde zorg. In de afgelopen week (10 tot en met 17 januari) zijn 647 nieuwe patiënten met COVID-19 opgenomen (vorige week 940, -31 procent) op de verpleegafdeling, waarvan 94 op de IC (vorige week 146, -36 procent). Mensen die op dit moment in het ziekenhuis worden opgenomen met COVID-19 kunnen met de deltavariant of met de omikronvariant besmet zijn.

Het totaal aantal opgenomen coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen bedraagt momenteel 1.186, 54 minder dan maandag. Daarvan liggen er 303 op de Intensive Care: 302 in Nederland en 1 in Duitsland. Dat zijn 14 COVID-patiënten minder op de IC dan maandag. Er liggen daarnaast 530 non-COVID-patiënten op de IC, 67 meer dan de voorgaande dag. De totale IC-bezetting bedraagt daarmee 833, 53 meer dan maandag. De totale IC-capaciteit in de Nederlandse ziekenhuizen bedraagt nu 1.108 bedden, inclusief reservebedden voor noodgevallen. Dit blijkt uit de gegevens van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

De totale capaciteit in de kliniek in de Nederlandse ziekenhuizen bedraagt nu 15.443 bedden. De totale bezetting is met 861 patiënten gestegen naar 13.379 bedden. Hiervan zijn er 883 COVID-patiënten, 40 minder dan maandag. Er zijn maandag 4 bovenregionale verplaatsingen van COVID-patiënten geweest.

Limburg

Bekijk hieronder hoeveel besmettingen, ziekenhuisopnames en overlijdens er in jouw gemeente zijn gemeld de afgelopen 7 dagen:

GemeenteCoronabesmettingenZiekenhuisopnamesOverlijdens
Beek147––
Beekdaelen2623–
Beesel113––
Bergen67–1
Brunssum247––
Echt-Susteren249––
Eijsden-Margraten268––
Gennep1241–
Gulpen-Wittem125––
Heerlen7541–
Horst aan de Maas374––
Kerkrade3273–
Landgraaf255–1
Leudal317––
Maasgouw1841–
Maastricht1.5056–
Meerssen1671–
Mook en Middelaar115––
Nederweert144––
Peel en Maas375––
Roerdalen160––
Roermond5291–
Simpelveld78––
Sittard-Geleen66623
Stein1781–
Vaals72––
Valkenburg aan de Geul148––
Venlo1.0502–
Venray4651–
Voerendaal101–1
Weert43333

Reproductiegetal

Het meest recente reproductiegetal van SARS-CoV-2 (3 januari) was 1,16 (1,14 – 1,17). Dit is een daling ten opzichte van de week ervoor (1,26 op 27 december). Dit betekent dat 100 mensen die op 3 januari 2022 het coronavirus hadden, samen 116 nieuwe personen besmetten. 

Wanneer alleen gekeken wordt naar de omikronvariant, dan zien we een daling in het reproductiegetal van 1,63 op 27 december 2021 naar 1,25 (1,24-1,28) op 3 januari 2022. Het reproductiegetal van de deltavariant was op 3 januari, 0,55 (0,50-0,61). Eveneens een daling ten opzichte van een week eerder (0,78). 

“Voorkom verspreiding van het virus en daarmee ziekenhuisopnames door je aan de geldende (basis)maatregelen te houden, ook als je gevaccineerd bent. Laat je vaccineren als je dat nog niet hebt gedaan en haal de booster om je bescherming weer een oppepper te geven”, aldus het RIVM.

Vorig Artikel

Auto vliegt uit de bocht op N281 bij Kerkrade

Volgend artikel

Grote pillenvangst tussen blikken ontbijtgranen in Maasbree: wie heeft informatie?

gerelateerd Berichten

Waarschuwing: oplichters misbruiken naam Ticketswap en politie
Nieuws

Cybercriminaliteit in Limburg neemt af met 40,8%

22 mei 2022
Jongeman krijgt rijverbod vanwege meerdere verkeersovertredingen in Roosteren
Echt Susteren

Jongeman krijgt rijverbod vanwege meerdere verkeersovertredingen in Roosteren

22 mei 2022
Automobilist rijdt verkeersbord en lichtmast omver op N276 bij Susteren
Echt Susteren

Automobilist rijdt verkeersbord en lichtmast omver op N276 bij Susteren

22 mei 2022
Auto knalt tegen boom in Echt
Maastricht

Schietincident met luchtdrukpistool in Maastricht: twee gewonden

22 mei 2022
A2 weekendje dicht tussen Echt en Nederweert
Roerdalen

Werk Leropperweg in volle gang

22 mei 2022
Commissie stelt vast: Het Nederlandse asielbeleid en de asielpraktijk is fatsoenlijk op orde
Kerkrade

Kerkrade schiet te hulp met tijdelijke opvang asielzoekers uit Ter Apel in kantoren

21 mei 2022
Volgend artikel
Grote pillenvangst tussen blikken ontbijtgranen in Maasbree: wie heeft informatie?

Grote pillenvangst tussen blikken ontbijtgranen in Maasbree: wie heeft informatie?

Vivantes gaat niet om QR-code vragen op werkvloer: ‘Risico dat medewerkers onnodig de zorg verlaten’

Alle nieuwe quarantaineregels op een rij

RIVM: 7 nieuwe coronapatiënten in Limburg

Lichtjestocht voor Vrijheid Sittard gaat mogelijk niet door: gemeente geeft geen toestemming voor demonstratie

Vivantes gaat niet om QR-code vragen op werkvloer: ‘Risico dat medewerkers onnodig de zorg verlaten’

Tot nu toe 7,7 miljoen boostervaccinaties gezet

De Zorggroep en Coronacentrum Roermond zoeken dringend zorgprofessionals

Ziekenhuizen schalen reguliere zorg weer verder op

AANBEVOLEN

Man (38) overlijdt in ziekenhuis na ernstig busongeval Margraten

Vermist raadslid Armand Opreij uit Mheer dood aangetroffen

3 dagen geleden
Initiatiefgroep Ransdaal en gemeente Voerendaal slaan handen ineen

Kabinet zet in op sterke regio’s aan de grens

6 dagen geleden
Aantal coronapatiënten in ziekenhuis daalt fors, nu 692 op Intensive Care

26 coronapatiënten op de IC, 463 in de kliniek

3 dagen geleden
Dormio Resort Maastricht verrijkt met kasteelcomplex Castellum

Dormio Resort Maastricht verrijkt met kasteelcomplex Castellum

22 uur geleden

ZOEK OP ONDERWERP

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen GGD Heerlen Intensive Care Kabinet LCPS Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer VieCuri Waarschuwing Weert Ziekenhuis Zorg Zuyderland

Trending

  • Harm Stienen uit Echt vraagt financiële hulp voor stamceltherapie vrouw Nicole

    Harm Stienen uit Echt vraagt financiële hulp voor stamceltherapie vrouw Nicole

    114 shares
    Share 46 Tweet 29
  • Raadslid Armand Opreij uit Mheer dood aangetroffen in België

    270 shares
    Share 108 Tweet 68
  • Automobilist rijdt verkeersbord en lichtmast omver op N276 bij Susteren

    85 shares
    Share 34 Tweet 21
  • Dode in bos Sittard is 19-jarige Xavier; vermoedelijk sprake van misdrijf

    717 shares
    Share 287 Tweet 179

Laatste nieuws

  • Cybercriminaliteit in Limburg neemt af met 40,8%
  • Jongeman krijgt rijverbod vanwege meerdere verkeersovertredingen in Roosteren
  • Automobilist rijdt verkeersbord en lichtmast omver op N276 bij Susteren
  • Schietincident met luchtdrukpistool in Maastricht: twee gewonden
  • Werk Leropperweg in volle gang
  • Kerkrade schiet te hulp met tijdelijke opvang asielzoekers uit Ter Apel in kantoren
  • Gemeente Roerdalen geeft 25 hectare vrij voor ontwikkeling zonneparken
  • Appart is de ‘AantrekkelijksteWerkgever van Limburg 2022’ MKB
  • Boels rapporteert uitstekend financieel 2021: record aan inkomsten en sterke winstgevendheid
  • Dormio Resort Maastricht verrijkt met kasteelcomplex Castellum

Categorie

Meest gelezen deze week

  • Grote storing: urenlang geen treinverkeer in Limburg

    Urenlang geen treinenverkeer tussen Sittard en Heerlen vanwege aanrijding

    1949 shares
    Share 780 Tweet 487
  • Vermiste Xavier (19) dood aangetroffen in bos Sittard

    1122 shares
    Share 449 Tweet 281

Snel zoeken

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen GGD Heerlen Intensive Care Kabinet LCPS Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer VieCuri Waarschuwing Weert Ziekenhuis Zorg Zuyderland
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT