vrijdag, 2 juni, 2023
Nieuwstip? Meld het ons
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact
Limburg24
  • Het weer
  • Gezondheid
  • Nieuws
  • Sport
  • Politiek
  • Cultuur
  • Economie
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Limburg24
RECLAME

Gemiddelde grafkosten in Limburg gestegen naar € 2.276

L24 Redactie Door L24 Redactie
30 april 2023
Herhaalde oproep voor nabestaanden begraafplaatsen Hoensbroek
Deel op FacebookDeel op Twitter
RECLAME

Ruim twee derde van de Nederlanders kiest tegenwoordig voor cremeren. Dit aandeel is de afgelopen decennia enorm toegenomen. De redenen zijn divers, maar er is weinig kennis bij Nederlanders over de financiële consequenties van de keuze voor (de locatie van) begraven of cremeren.

Gemiddeld betalen we in Limburg € 2.276 (2022: € 2.199) voor een eenpersoons particulier graf op een begraafplaats. Voor een crematie met gebruik van de aula betalen we in de provincie gemiddeld € 1.5412 (2022: € 1.408). Prijzen lopen per gemeente en per locatie flink uiteen.

Voor heel Nederland komen die gemiddeldes uit op € 3.209 voor een graf en € 1.575 voor een crematie. Dit en meer blijkt uit de nieuwste cijfers van het jaarlijkse onderzoek van jubilerend Monuta naar graf- en crematiekosten onder 1.701 begraafplaatsen en 112 crematoria.

Monuta vindt het belangrijk om open over afscheid te zijn. En dus ook over de bijbehorende kosten. “Een dierbare verliezen is intens. Dat je dat afscheid toch vorm kunt geven op een persoonlijke en waardige manier, is ontzettend belangrijk voor het rouwproces. Niet voor niets is dat al 100 jaar wat ons drijft: voor íedereen een afscheid met een goed gevoel mogelijk maken. Veel mensen weten niet zo goed wat daar allemaal bij komt kijken en wat daar financieel gezien voor nodig is. Natuurlijk komen bij een uitvaart meer kosten samen dan enkel die voor een graf of crematie.

Maar het maakt ook uit waar je wordt begraven of gecremeerd. Daarom maken we jaarlijks de nieuwe graf- en crematiekosten inzichtelijk. Zo kun je je al voorbereiden op jouw afscheid in de toekomst en zorgen dat nabestaanden niet voor financiële verrassingen komen te staan”, zegt Quinten Fraai, CEO van Monuta.

Ook dr. Martin Hoondert, Universitair Hoofddocent ‘Muziek, Religie & Ritueel’ aan de Universiteit van Tilburg, beaamt dat openheid rondom cremeren nog niet zo lang gebruikelijk is. “Maar weinig mensen weten dat cremeren pas sinds 1955 officieel is toegestaan in Nederland. Begin jaren ’60 koos 4%1 voor crematie. De meer open blik en vrije invulling van rituelen rondom crematies nam pas in de jaren ’80 een vlucht. In de huidige tijd is het interessant om te zien dat er een mix is ontstaan tussen cremeren en begraven. Want wat doe je met de as en de urn als je kiest voor cremeren? Je kunt de as uitstrooien op een strooiveld, de urn bijzetten in een columbarium of de urn begraven op een natuurbegraafplaats.”

Wirwar aan prijzen en lokale verschillen

De eerste stap is nog altijd kiezen voor begraven of cremeren. De prijzen daarvoor verschillen per locatie. Gemiddeld is men in Zuid-Holland bijvoorbeeld het duurst uit voor een graf (€ 4.503, 2022: € 4.266). De provincie staat op plaats acht in de lijst met zijn gemiddelde prijs voor een crematie. In Overijssel is cremeren juist duur (€ 1.828, 2022: € 1.624) in vergelijking met de rest van Nederland. Wel is het op drie na de goedkoopste provincie voor een graf. Al jaren is de gemeentelijke begraafplaats aan de Bookholtlaan in het Twentse Losser de goedkoopste van ons land.

Daar kost een graf met een looptijd van 20 jaar € 827 (2022: € 776). De duurste begraafplaats is de gemeentelijke begraafplaats Esserveld in Groningen.

Nadat vorig jaar de prijzen waren verlaagd, betaal je nu weer meer: € 8.205 voor een graf met een looptijd van 30 jaar op deze monumentale begraafplaats (2022: € 7.900).

Opvallend in de top 10 van duurste begraafplaatsen zijn drie locaties in de gemeente Bodegraven-Reeuwijk. Nadat de prijs vorig jaar ook al steeg, verovert de gemeentelijke begraafplaats Vredehof in Bodegraven nu de tweede plaats met een prijs van € 8.110 (2022: € 7.652). Gemiddeld betalen we in Nederland € 3.519 euro voor een gemeentelijk particulier graf2 (2022: € 3.397).

De gemiddelde grafkosten van alle begraafplaatsen uit het onderzoek bedragen € 3.209 (2022: € 3.111). In de grafkostenmeter van Monuta zijn lokale prijzen gemakkelijk te vinden.

Vorig Artikel

Let op: mogelijk nep-collectanten actief in Vaals

Volgend artikel

In erecouloir op de Dam: veteraan Jeroen Smeets uit Roermond

gerelateerd Berichten

Twee auto’s ernstig beschadigd na brand bij voormalig Club Ultra in Helden
Nieuws

Twee auto’s ernstig beschadigd na brand bij voormalig Club Ultra in Helden

1 juni 2023
VIDEO: Wie herkent deze verdachte van overval op supermarkt in Venray?
Nieuws

VIDEO: Wie herkent deze verdachte van overval op supermarkt in Venray?

1 juni 2023
Politie valt woning in Weert binnen na vondst hennepkwekerij in ander huis
Nieuws

Politie valt woning in Weert binnen na vondst hennepkwekerij in ander huis

1 juni 2023
Traumahelikopter opgeroepen voor bedrijfsongeval
Nieuws

Jongeman raakt ernstig gewond bij mishandeling in Roermond

1 juni 2023
Opnieuw storing bij fabriek Chemelot: overlast door fakkel
Nieuws

Mogelijk licht- of geluidshinder door fakkelen naftakraker

1 juni 2023
Fietsendief aangehouden bij station in Sittard dankzij oplettende burger
Horst aan de Maas

Explosief naar binnen gegooid bij restaurant in Roermond: man (35) en vrouw (26) opgepakt

1 juni 2023
Volgend artikel
Jeroen Smeets

In erecouloir op de Dam: veteraan Jeroen Smeets uit Roermond

Geen afstel meer: Passiespelen Tegelen gaan door

In 2026 jubileum Passiespelen met Toneelgroep Maastricht

Alarm om waterlekkage op Chemelot

Brand in woonzorgcomplex in Velden

Automobiliste (24) raakt ernstig gewond bij poging om bus in te halen

Twee arrestaties op Duitse luchthavens vanwege schietpartij Blerick

Tekort aan PMD-zakken in heel Limburg: ‘Haal alleen nieuwe zakken indien noodzakelijk’

Wat mag er nu in de PMD-zak?

AANBEVOLEN

Gezin woont al tijdje in beschimmeld huis in Sittard, maar wordt van het kastje naar de muur gestuurd

Gezin woont al tijdje in beschimmeld huis in Sittard, maar wordt van het kastje naar de muur gestuurd

2 dagen geleden
Brand in berging slaat over op woning: één persoon naar ziekenhuis, katten gered

Acht bewoners kunnen niet terug naar huis na brand in flat Geleen

3 dagen geleden
LEF Roermond

Zondag met Lef in Roermond

5 dagen geleden
Productie industrie groeit met 17,9 procent in juni

Limburg loopt vast door tekort aan vakmensen

13 uur geleden

ZOEK OP ONDERWERP

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen Geweld GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer Waarschuwing Weert Werkzaamheden Ziekenhuis Zorg

Trending

  • Postuum eerbetoon: Brunssum verleent erepenning aan Ruud Scholten

    Indrukwekkend: ruim 200 agenten bewijzen verongelukte Pien (21) laatste eer

    548 shares
    Share 219 Tweet 137
  • Jongeman raakt ernstig gewond bij mishandeling in Roermond

    341 shares
    Share 136 Tweet 85
  • Hennepplantage aangetroffen in woning Sittardse wijk Kollenberg

    1274 shares
    Share 510 Tweet 319
  • Fietser overleden bij aanrijding met vrachtwagen in Ospel

    111 shares
    Share 44 Tweet 28

Laatste nieuws

  • Twee auto’s ernstig beschadigd na brand bij voormalig Club Ultra in Helden
  • VIDEO: Wie herkent deze verdachte van overval op supermarkt in Venray?
  • Politie valt woning in Weert binnen na vondst hennepkwekerij in ander huis
  • Jongeman raakt ernstig gewond bij mishandeling in Roermond
  • Mogelijk licht- of geluidshinder door fakkelen naftakraker
  • Explosief naar binnen gegooid bij restaurant in Roermond: man (35) en vrouw (26) opgepakt
  • Massaontslag bij VDL Nedcar: 1850 banen geschrapt
  • Fietser overleden bij aanrijding met vrachtwagen in Ospel
  • Kabinet steekt structureel 49 miljoen in samenwonen jong en oud
  • Zondag 4 juni – Opening culturele zomerseizoen Openluchttheater Thorn

Categorie

Meest gelezen deze week

  • Hennepplantage aangetroffen in woning Sittardse wijk Kollenberg

    Hennepplantage aangetroffen in woning Sittardse wijk Kollenberg

    1274 shares
    Share 510 Tweet 319
  • Groot verdriet bij voetbalclub en politie om in Maasbree verongelukte Pien (21): ‘De hemel is een kampioene rijker’

    1525 shares
    Share 610 Tweet 381

Snel zoeken

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen Geweld GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer Waarschuwing Weert Werkzaamheden Ziekenhuis Zorg
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Het weer in Limburg
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT