Kenny Joosse uit Nuth schrok zich dinsdagmiddag rot. Ineens zag hij op de A2 bij Urmond een vrachtwagenchauffeur de autosnelweg over rennen.
Joosse reed er met zijn vrachtauto voorbij richting Duitsland en beschrijft het incident. “Ik zag de vrachtwagen aan de overkant staan en vervolgens rende de buitenlandse chauffeur keihard van de andere kant naar de middenberm. Daar klom hij over de vangrail heen. En daarna zag ik hem in mijn binnenspiegel weer over de snelweg rennen naar het tankstation. Ik dacht: ‘dat is toch levens- en levensgevaarlijk wat jij aan het doen bent’.” Er reed op dat moment behoorlijk wat verkeer over de weg.
Een weginspecteur van Rijkswaterstaat die ter plaatse kwam, meldde op Twitter dat de chauffeur de A2 over stak om een vignet te halen bij het tankstation. Joosse kan er niet bij dat iemand zijn leven op het spel zet voor “zo’n stom vignet”. Dat vignet is noodzakelijk om in bepaalde Europese landen met de vrachtwagen over de autosnelweg te mogen rijden. “Het was echt levensgevaarlijk. Aan de andere kant van de snelweg zag je iedereen gelijk remmen”, zegt Joosse tegen Limburg24.
Het was in ieder geval geen handige actie van de vrachtwagenchauffeur. Een paar kilometer verderop was er namelijk een tankstation aan zijn kant van de snelweg. Naast de weginspecteur van Rijkswaterstaat kwam dinsdag ook een politiepatrouille ter plekke. Het is nog onduidelijk of het incident nog een staartje heeft gekregen.
Chauffeur steekt A2 thv #Urmond over om vignet te halen bij tankstation.Wachten op politie
— Weginsp. Christian (@WIS_Christian) January 8, 2019
LEES OOK: