Enkele bewoners van de Sittardse wijk Europapark zijn een inzamelingsactie begonnen om een AED in de buurt te plaatsen.
Met een AED kan een persoon met een hartstilstand geholpen worden. Het apparaat geeft een elektrische schok af waardoor het hartritme weer op gang kan worden gebracht. De overlevingskans van deze slachtoffers neemt hierdoor aanzienlijk toe.
“Slechts 6 minuten, een verschil van Leven en Dood. Bij mijn eerste reanimatie-oproep schrok ik ervan hoe ver weg de AED’s voor onze buurt Europapark zijn.. De jumbo lijkt zo dichtbij, maar wanneer elke seconde telt is het een lange weg voor de burgerhulpverlener… Er werd dan ook niet lang getwijfeld door ons gezin, we wilden een AED voor de buurt ter beschikking stellen. We besloten de uitjes in deze vakantie te reduceren en zo 300 euro vrij te maken. Onze zoon wilde ook helpen en besloot een flessenactie op te zetten om zo geld in te zamelen. Nog voor we de buurtactie konden starten hadden we al 105 euro aan donaties. We hebben dan ook goede hoop dat we Samen met Uw hulp levens kunnen redden in onze buurt door hulp sneller bereikbaar maken.. Laten we samen de kosten voor deze AED dragen, een AED die wellicht ook uw leven of het leven van uw partner kan redden..”, schrijft initiator Renate Kamphuis.
De kosten voor een AED bedragen in totaal 2.681 euro. Daarvan heeft Philips al 1.052 euro gesponsord. Na de inspanningen van de familie Kamphuis en een aantal donaties is er nu nog iets meer dan 600 euro op te halen.
Wil jij bijdragen aan een buurt-AED in het Europapark? Doneren gaat eenvoudig via een speciale website van Philips en de Hartstichting. Daar kan je het gewenste bedrag overmaken via iDEAL. Als het de initiatiefnemers niet lukt om het streefbedrag vóór 26 augustus te halen, dan krijgen de sponsoren automatisch het geld teruggestort op hun rekening.