zaterdag, 30 september, 2023
Nieuwstip? Meld het ons
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact
Limburg24
  • Het weer
  • Gezondheid
  • Nieuws
  • Sport
  • Politiek
  • Cultuur
  • Economie
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Limburg24

Jubilerende kastelenstichting presenteert boek ‘Limburgse kasteellandschappen in verandering’

L24 Redactie Door L24 Redactie
7 september 2018
Jubilerende kastelenstichting presenteert boek ‘Limburgse kasteellandschappen in verandering’

Van de honderden hectares land die ooit bij kasteel Hoensbroek hoorden, is tegenwoordig niet veel meer over. De Stichting Ave Rex Christe kocht het kasteel in 1927 met slechts 22 hectare grond. Foto: Kasteel Hoensbroek

Deel op FacebookDeel op Twitter
RECLAME

Stichting Limburgse Kastelen heeft vrijdagmiddag tijdens haar gouden jubileumsymposium op Kasteel Limbricht, met als sprekers onder anderen hoogleraar Joep Leerssen en gedeputeerde Hubert Mackus, de publicatie Limburgse kasteellandschappen in verandering gepresenteerd.

Voorzitter Marleen Gresnigt-Raemaekers overhandigde het eerste exemplaar aan gouverneur Theo Bovens. De rijk geïllustreerde publicatie geeft op toegankelijke wijze inzicht in het Limburgse cultuurlandschap waarin veel kastelen zijn gebouwd en de ingrijpende veranderingen die in de loop van de tijd hebben plaatsgevonden.

De opkomst van de industrie in de negentiende en twintigste eeuw had grote invloed op de kasteellandschappen. Bij de aanleg van kolenmijnen, spoorwegen, fabrieksterreinen, kanalen en autowegen werden veel kasteelterreinen doorsneden. De kastelen zelf bleven vaak bewaard, maar het omringende grondgebied brokkelde stukje bij beetje af. Daardoor zijn de kastelen soms verworden tot eilanden ingeklemd tussen spoor- en snelwegen. Aan de hand van prachtige kaarten en foto’s worden in het boek de ontwikkelingen in het landschap getoond en wordt de eenheid tussen kasteel en omgeving weer herkenbaar.

Limburgse kasteellandschappen in verandering is een inspiratiebron voor iedereen die het cultureel erfgoed van Limburg een warm hart toedraagt. Tevens is het boek interessant voor overheden en kasteeleigenaren die kasteeldomeinen willen (her)bestemmen, inrichten en beheren vanuit een cultuurhistorische context. Wie nu voor 25,00 euro per jaar donateur wordt van Stichting Limburgse Kastelen ontvangt het boek (met een winkelwaarde van 19,95 euro) helemaal gratis.

Stichting Limburgse Kastelen zet zich al vijftig jaar in voor het behoud en herstel van kastelen in de provincie Limburg. Onder andere door op te treden als belangenbehartiger, publicaties uit te geven en (onderzoeks)projecten op te zetten. Daarnaast (mede-)organiseert zij publieksactiviteiten als de Dag van het Kasteel en publiceert zij nieuws over de kastelen in Limburg.

Donateurs zijn voor dit werk onmisbaar. Zij ontvangen niet alleen het boek Limburgse kasteellandschappen in verandering gratis, maar worden ook uitgenodigd om ieder jaar in september deel te nemen aan een speciale excursie naar kastelen in de regio die vaak niet voor publiek toegankelijk zijn. Stichting Limburgse Kastelen heeft de ANBI-status waardoor de donatie voor 125 procent aftrekbaar is bij de aangifte inkomstenbelasting. Donateur worden kan door een mail te sturen naar info@limburgsekastelen.nl of te bellen naar 0475-399299 (Huis voor de Kunsten Limburg).

Foto: Limburgse Kasteel Landschappen in Verandering

Boekinformatie:

Limburgse kasteellandschappen in verandering
Auteurs: Werkgroep Kasteeldomeinen | Katrien de Vos (red.)

112 blz. | 22 x 28 cm | genaaid gebrocheerd |rijk geïllustreerd in kleur
ISBN: 978-90-5345-537-1
Prijs: 19,95 euro (gratis voor donateurs van Stichting Limburgse Kastelen)
Te koop bij Uitgeverij Matrijs via www.matrijs.com.

Vorig Artikel

Automobilist (93) raakt zwaargewond bij ernstig ongeval

Volgend artikel

Veel regen, maar droogte is nog steeds niet voorbij

gerelateerd Berichten

Wegkruis in Elzetterbos opgeknapt
Nieuws

Wegkruis in Elzetterbos opgeknapt

30 september 2023
Panaroma Ysselsteyn
Cultuur

Ontdek dit najaar de betoverende klankbeleving op Panaroma Ysselsteyn

30 september 2023
Asfalt
Headline

Komende maanden groot onderhoud aan stadsautoweg N281 in Heerlen

30 september 2023
Sholeh Rezazadeh op bezoek bij de Bibliotheek Bibliorura
Nieuws

Sholeh Rezazadeh op bezoek bij de Bibliotheek Bibliorura

30 september 2023
Tweede Jan Linders in Heerlen verbouwd tot Albert Heijn Jan Linders; supermarkt tijdelijk dicht
Economie

Albert Heijn Jan Linders Velden opent 24 oktober

30 september 2023
Erespeld van de stad Roermond voor directeur De Oranjerie Henk Luiten
Cultuur

Erespeld van de stad Roermond voor directeur De Oranjerie Henk Luiten

29 september 2023
Volgend artikel
Droogte: Onttrekkingsverbod uit beken uitgebreid

Veel regen, maar droogte is nog steeds niet voorbij

Scooterrijder raakt gewond in Melick

Bedrijfsongeval bij Nedcar: werknemer raakt zwaargewond

Dodelijk ongeluk op A2 bij Born

Vrouw rijdt fietsster dood en botst tegen woning

Bermbrand langs Julianakanaal in Echt

Bedrijfsbusjes branden uit in Melick

Lucht- en geluidsoverlast door langdurig fakkelen bij Chemelot

Bruine pluim zichtbaar boven Chemelot

AANBEVOLEN

Winterse culinaire wandeltocht door het Stammenderbos in Geleen, Schinnen en Sweikhuizen

Bunderbos weer open voor wandelaars en fietsers

3 dagen geleden
Veel misverstanden om nieuwe opzet eucharistievieringen

Benoemingen bisdom Roermond in dekenaat Weert

6 dagen geleden
Zuyderland neemt petitie met vele duizenden handtekeningen in ontvangst

Zuyderland neemt petitie met vele duizenden handtekeningen in ontvangst

7 dagen geleden
Lekkende tankwagen in Sittard

Felle vuurzee en explosies achter woonhuis in Stramproy

4 dagen geleden

ZOEK OP ONDERWERP

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen Geweld GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer Waarschuwing Weert Werkzaamheden Ziekenhuis Zorg

Trending

  • ‘Drugsafval gedumpt in Maria Hoop’

    Vermiste 11-jarige jongen uit Cadier en Keer aangetroffen

    2566 shares
    Share 1026 Tweet 642
  • Tientallen verwaarloosde honden aangetroffen bij handelaar in Venray; dieren kwamen vermoedelijk nooit buiten

    298 shares
    Share 119 Tweet 75
  • Lange files op A2 door ongeluk en pechgeval

    231 shares
    Share 92 Tweet 58
  • Mannen van 53 en 63 jaar opgepakt bij drugslab in Heerlen

    180 shares
    Share 72 Tweet 45

Laatste nieuws

  • Wegkruis in Elzetterbos opgeknapt
  • Ontdek dit najaar de betoverende klankbeleving op Panaroma Ysselsteyn
  • Komende maanden groot onderhoud aan stadsautoweg N281 in Heerlen
  • Volgende fase omgevingsdialoog windmolens Horst aan de Maas van start
  • Sholeh Rezazadeh op bezoek bij de Bibliotheek Bibliorura
  • Albert Heijn Jan Linders Velden opent 24 oktober
  • Kom naar de pop-up store Veilig Leven in Winkelcentrum Makado
  • Erespeld van de stad Roermond voor directeur De Oranjerie Henk Luiten
  • Geen verhoging OZB en hondenbelasting, maar wel stijging afval- en parkeerbelasting in Sittard-Geleen
  • VIDEO: Wie herkent deze verdachten van brandstichting in appartement Spaubeek?

Categorie

Meest gelezen deze week

  • ‘Drugsafval gedumpt in Maria Hoop’

    Vermiste 11-jarige jongen uit Cadier en Keer aangetroffen

    2566 shares
    Share 1026 Tweet 642
  • Afval gedumpt in Geleen: wijkboa vindt adres van vervuiler

    1289 shares
    Share 516 Tweet 322

Snel zoeken

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen Geweld GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer Waarschuwing Weert Werkzaamheden Ziekenhuis Zorg
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Het weer in Limburg
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT