zaterdag, 23 januari, 2021
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact
Limburg24
  • Home
  • Coronavirus
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Zakelijk
  • Cultuur
    • Verenigingen
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf
  • Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Limburg24

Maastrichtenaar (30) verdiende grof geld met handel in cocaïne, maar inde gewoon uitkering

L24 Redactie Door L24 Redactie
2 december 2020
Explosie in drugslab: gebouw wordt gesloopt

Foto: Stevepb/Pixabay

Deel op FacebookDeel op Twitter

65 maanden cel en een geldboete van 40.000 euro. Zo luidt de straf die het Landelijk Parket woensdag in de rechtbank Rotterdam heeft geëist tegen een 30-jarige man uit Maastricht. Het OM verdenkt hem van witwassen, cocaïnebezit en verboden wapen- en munitiebezit. “Verdachte handelde uit puur winstbejag en moet het ook voelen in zijn portemonnee.”

Het OM vordert onttrekking aan het verkeer van de cocaïne en het wapen met munitie. Maar ook dat van verdachte worden afgepakt: 6 mobiele telefoons, een geldbedrag van ruim 542.000 euro en een auto met verborgen ruimte, geprepareerd voor het begaan van een misdrijf. Met enkele mobiele telefoons werd versleuteld gecommuniceerd, ter afscherming van politie en justitie. Het onderzoek 26Soca is gestart op basis van informatie dat verdachte zich bezighoudt met grootschalig witwassen en handel in verdovende middelen. Tapgesprekken, observaties en doorzoeking van zijn huis, schuur en van de auto waarvan verdachte gebruikmaakte, hebben geleid tot de vervolging. Op 13 juni 2020 werd de man aangehouden in Maastricht.

Het OM verwijt verdachte het bezit van 24,7 kilo cocaïne en 542.485 euro in contanten, die in zijn huis, schuur en auto zijn aangetroffen. Daarnaast heeft het OM het bezit van een pistool met patroonmagazijn en bijbehorende munitie ten laste gelegd. De politie trof die spullen, met een deel van de drugs, weegschalen en verpakkings- en versnijdingsmateriaal, aan in een afgesloten kelderkast in verdachtes huis. Een kilo cocaïne en een deel van het geld werden aangetroffen in een verborgen ruimte van de auto, waarvan verdachte gebruikmaakte. Het OM is van mening dat verdachte de auto heeft witgewassen, door het eigendom te verhullen. Immers, de tenaamstelling van het voertuig was op naam van een ander dan de werkelijke eigenaar, hijzelf.

De verborgen ruimte in de auto heeft een professioneel aangelegde elektrische vergrendeling die met een magneet geopend kan worden. De officier van justitie op zitting: “Dergelijke, professioneel aangebrachte, verborgen ruimten dienen enkel om strafbare goederen aan het ambtelijk toezicht te onttrekken. In de regel is zo’n ruimte er bovendien niet voor eenmalig gebruik.”

In de handel in harddrugs gaan grote geldbedragen om. Witwassen is onlosmakelijk verbonden met zeer ernstige vormen van (georganiseerde) misdaad. Geld is de motor van het criminele bedrijf. Er zijn signalen van zorgelijke verwevenheid van onder- en bovenwereld, onder meer tot uiting komend in investering van criminele verdiensten in legale bedrijven en panden. Niet alleen kunnen de daders er een bestedingspatroon op nahouden dat anderszins onhaalbaar zou zijn, het criminele geld wordt ook gebruikt om te investeren in bestaande criminele activiteiten of om nieuwe te ontplooien.

De bij verdachte aangetroffen contanten staan volgens het OM in schril contrast met de legale inkomsten van de man, die formeel met zijn vrouw van een uitkering leeft. Uit de grote hoeveelheid cocaïne waarover hij beschikte en uit tapgesprekken, is gebleken dat hij in cocaïne handelde: 24,7 kilo zijn 49.400 gebruikershoeveelheden van een halve gram. Duidelijk niet voor eigen gebruik, want méér dan genoeg voor een leven lang dagelijks eigen gebruik. Verdachte handelde er ook in: 27.500 euro voor een kilo cocaïne.

Verdachte heeft, in de visie van het OM, bijgedragen aan allerlei negatieve maatschappelijke gevolgen door zich in te laten met de handel in cocaïne. Die handel is immers in handen van de zware georganiseerde criminaliteit en gaat gepaard met grote risico’s (denk aan rip-deals, maar ook aan het feit dat de afgelopen jaren er diverse harddrugs gerelateerde liquidaties zijn geweest). Het voorhanden hebben van een vuurwapen maakt het plegen van dit soort misdrijven gemakkelijker en brengt onaanvaardbare risico’s voor de veiligheid van personen met zich mee. Bovendien kan cocaïnegebruik leiden tot gezondheidsschade.

De officier van justitie heeft in zijn strafeis meegewogen dat verdachte niets heeft willen verklaren. “De verdachte heeft geen aanleiding gegeven tot straf verlagende overwegingen.” Het OM vindt dat van misdrijf afkomstig geld geen machtsfactor mag worden in de maatschappelijke orde en dat misdaad niet mag lonen. De aanpak van witwassen heeft daarom prioriteit, om zo de integriteit van de samenleving, eerlijke concurrentie, het lokale bestuur en bedrijfsleven te beschermen.

De rechtbank doet over twee weken uitspraak, op 16 december.

Vorig Artikel

Landelijk 4.073 coronabesmettingen, in Limburg 350

Volgend artikel

Video: Kijkje achter de schermen bij zorgheld in de frontlinie Richard

gerelateerd Berichten

Coronavirus: nieuwe besmettingen in Noord- en Midden-Limburg
Nieuws

669 coronapatiënten op de Intensive Care

23 januari 2021
VieCuri breidt app MijnHartfalencoach uit
Nieuws

Geplande ziekenhuiszorg gaat door tijdens avondklok

23 januari 2021
Aanrijding op A2 met baby in auto
Nieuws

Aanrijding op A2 met baby in auto

23 januari 2021
Ruim half miljoen kinderen krijgen oproep voor extra vaccinatie meningokokken
Coronavirus

Eerste huisartsen gevaccineerd, thuiswonende 90-plussers uitgenodigd

22 januari 2021
De Zorggroep en Coronacentrum Roermond zoeken dringend zorgprofessionals
Coronavirus

Aantal coronapatiënten in ziekenhuis blijft stabiel, nu 670 op Intensive Care

22 januari 2021
Dringend advies voor het hele land: draag mondkapjes in publieke binnenruimtes
Nieuws

KIJK TERUG: Persconferentie Rutte na afloop van Ministerraad

22 januari 2021
Volgend artikel
Video: Kijkje achter de schermen bij zorgheld in de frontlinie Richard

Video: Kijkje achter de schermen bij zorgheld in de frontlinie Richard

Brandweer rukt uit voor kampvuurtje op Brunssummerheide

Flinke rookontwikkeling door brand in flat Sittard

Ruim 200.000 werkenden minder sinds maart 2020

Vorige week zijn 40 bedrijven failliet verklaard

Kabinet stelt eisen aan incassobureaus

Online fraude met nieuwe technieken strenger bestraft

Man en vrouw uit Geleen opgepakt voor gewapende overval in Beek

Vermist 12-jarig meisje uit Geleen weer terecht

AANBEVOLEN

BURGERNET: Politie zoekt verdachte van straatroof

Mannen vluchten weg na gewelddadige woningoverval in Geleen

2 jaar geleden
Gemeente doet dringende oproep aan horecaondernemers in Roermond

Ministerie van Justitie en Veiligheid geeft opdracht voor pilot horeca-schermen

6 maanden geleden
Vanwege coronacrisis komend seizoen geen stadsprins en Leedjeskonkoer in Hoensbroek

Vanwege corona komend carnavalsseizoen geen nieuwe hoogheden in Roosteren

6 maanden geleden
Proteion laat geen bezoekers en vrijwilligers meer toe in zorgcentra

Ook meer bezoekers welkom in zorgcentra Proteion

8 maanden geleden

ZOEK OP CATEGORIE

  • 112
  • Agenda
  • Carnaval
  • Coronavirus
  • Cultuur
  • documentaire
  • Economie
  • Entertainment
  • Geschiedenis
  • Gezondheid
  • Headline
  • L24 op locatie
  • Limburg Alaaf
  • LiveVlog
  • Natuur
  • Nieuws
  • Nieuws videobox
  • op locatie
  • Politics
  • Politiek
  • Serie
  • Sport
  • Verenigingen
  • Video
  • Videobox
  • Zakelijk

ZOEK OP ONDERWERP

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer Carnaval Coronacrisis coronamaatregelen Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt Echt-Susteren geleen GGD Heerlen Intensive Care Laurentius Ziekenhuis Limburg maastricht Onderwijs ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein Vastelaovend Venlo Venray Verkeer VieCuri Waarschuwing Ziekenhuis Zorg Zorgcentrum Zuyderland

POPULAIR NIEUWS

  • Voetganger (18) komt om het leven bij ongeluk in Selfkant, automobilist vlucht richting Nederland

    Voetganger (18) komt om het leven bij ongeluk in Selfkant, automobilist vlucht richting Nederland

    1272 shares
    Share 509 Tweet 318
  • Dringend advies: ga niet tanken of boodschappen doen in Duitsland

    1225 shares
    Share 490 Tweet 306
  • Mag ik nog naar Duitsland of België? Antwoorden op veelgestelde vragen

    837 shares
    Share 335 Tweet 209
  • ‘Bizar veel vuurwerk afgestoken in Lindenheuvel en Broeksittard: middelvinger naar de gezondheidszorg’

    626 shares
    Share 250 Tweet 157
  • Video: Grote ravage: lijnbus botst tegen boom in Sittard

    365 shares
    Share 146 Tweet 91

Trending

  • Mag ik nog naar Duitsland of België? Antwoorden op veelgestelde vragen

    Dringend advies: ga niet tanken of boodschappen doen in Duitsland

    1225 shares
    Share 490 Tweet 306
  • Dierenwinkel Jumper in Dieteren gaat sluiten

    362 shares
    Share 145 Tweet 91

Laatste nieuws

  • 669 coronapatiënten op de Intensive Care
  • Geplande ziekenhuiszorg gaat door tijdens avondklok
  • Aanrijding op A2 met baby in auto

Categorie

  • 112
  • Agenda
  • Carnaval
  • Coronavirus
  • Cultuur
  • documentaire
  • Economie
  • Entertainment
  • Geschiedenis
  • Gezondheid
  • Headline
  • L24 op locatie
  • Limburg Alaaf
  • LiveVlog
  • Natuur
  • Nieuws
  • Nieuws videobox
  • op locatie
  • Politics
  • Politiek
  • Serie
  • Sport
  • Verenigingen
  • Video
  • Videobox
  • Zakelijk

Snel zoeken

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer Carnaval Coronacrisis coronamaatregelen Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt Echt-Susteren geleen GGD Heerlen Intensive Care Laurentius Ziekenhuis Limburg maastricht Onderwijs ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein Vastelaovend Venlo Venray Verkeer VieCuri Waarschuwing Ziekenhuis Zorg Zorgcentrum Zuyderland
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Coronavirus
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Welkom Terug!

Login op uw account beneden

Wachtwoord vergeten?

Maak een Nieuw Account!

Vul het formulier in om te registreren

Alle velden zijn verplicht Log In

Haal uw wachtwoord op

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Onze website maakt gebruik van cookies
Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring te verbeteren. We gaan ervan uit dat u hiermee akkoord gaat, maar u kunt de site weer afmelden als u dat wenst.

Accepteren Weigeren
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Noodzakelijk
Altijd ingeschakeld

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Niet-noodzakelijk

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.