zondag, 28 mei, 2023
Nieuwstip? Meld het ons
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact
Limburg24
  • Het weer
  • Gezondheid
  • Nieuws
  • Sport
  • Politiek
  • Cultuur
  • Economie
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Limburg24
RECLAME

Man (47) uit Valkenburg staat terecht in grote drugs- en witwaszaak na onderscheppen chatberichten

Redactie L24 Door Redactie L24
24 mei 2023
Woning gesloten in Vlodrop na vondst hennepplanten

Foto ter illustratie: Herbalhemp/Pixabay

Deel op FacebookDeel op Twitter
RECLAME

In een grote drugs- en witwaszaak, die woensdag op zitting stond, heeft het Openbaar Ministerie Limburg (OM) procesafspraken gemaakt met de verdediging van de verdachte. Deze 47-jarige man uit Valkenburg wordt verdacht van het medeplegen van de invoer van hennep en het medeplegen van witwassen.

Het onderzoek startte op basis van onderschepte Sky ECC-chats. Die conversaties leidden naar de verdachte. 

Hennep

Uit de chats blijkt dat de verdachte in januari 2020 betrokken is geweest bij de invoer van ruim 167 kilogram hennep. Deze hennep is door de verdachte in een loods in Susteren in ontvangst genomen en vervolgens verder verspreid.

De verdachte maakte zich tussen februari en december 2020 ook schuldig aan het medeplegen van witwassen. Meer specifiek: ondergronds bankieren of ‘underground banking’. Hij vervoerde zeer grote geldbedragen voor anderen of nam grote geldbedragen in ontvangst. In totaal ging het om minstens 1,9 miljoen euro. Dit geld is voornamelijk afkomstig uit drugshandel. Verder wordt de man verdacht van het witwassen van een bedrag van 71.000 euro. Dit bedrag werd bij zijn aanhouding in februari 2023 in zijn woning aangetroffen.

Ondergronds bankieren

Bij ondergronds bankieren worden zogenoemde ‘tokens’ gebruikt als betalingsbewijs in verband met het overdragen van grote sommen contant geld. De tokens zijn vaak bankbiljetten die een relatief kleine waarde vertegenwoordigen. De bankbiljetten worden gebruikt, omdat deze biljetten unieke serienummers hebben. Voorafgaand aan een geldoverdracht krijgt de persoon die het geld overdraagt meestal een foto met een uniek serienummer van een bankbiljet. Alleen aan de persoon in het bezit van dit bankbiljet mag het geldbedrag worden overgedragen.

Na de daadwerkelijke overdracht krijgt de persoon die het geldbedrag overdraagt het bankbiljet van de persoon die het geld ‘aanneemt’. Dit is het daadwerkelijke bewijs van afgifte. Uit onderzoeken is bekend dat soms ook het bedrag, behorend bij het overgedragen geldbedrag op het token wordt geschreven. Dit is dan ter administratie zodat men achteraf weet welk token bij welk bedrag hoorde. In sommige gevallen wordt ook gebruik gemaakt van codewoorden.

Strafeis

Het OM eiste woensdag een gevangenisstraf van 4 jaar waarvan 2 jaar voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Daarnaast heeft de verdachte afstand gedaan van 71.000 euro aan contant geld en circa 55.000 euro aan in beslag genomen horloges en sieraden. Deze strafeis is onderdeel van procesafspraken tussen het OM en de verdediging. De verdachte heeft hiermee ingestemd en heeft geen verweer tegen de verdenkingen gevoerd.

Efficiënt

Zowel het Openbaar Ministerie als de verdediging beogen door het maken van procesafspraken de behandeling van deze strafzaak zo efficiënt mogelijk te maken. De rechtbank is echter niet gebonden aan deze afspraak. Als de rechtbank instemt met deze afspraken, dan is deze omvangrijke en complexe strafzaak binnen 4 maanden na de aanhouding van de verdachte afgerond.

De rechtbank doet over twee weken uitspraak in de zaak.

Vorig Artikel

Oud-prins van De Aester en zanger Jos Heuvelmans (60) plotseling in slaap overleden

Volgend artikel

Tot dertien jaar cel geëist in onderzoek naar drugsbende met labs in Tegelen en Eygelshoven

gerelateerd Berichten

Initiatiefgroep Ransdaal en gemeente Voerendaal slaan handen ineen
Nieuws

Samen verder met een grenzeloos bocagelandschap

28 mei 2023
Man (38) overlijdt in ziekenhuis na ernstig busongeval Margraten
Headline

Te water geraakte persoon verdronken in Roermond

28 mei 2023
Dierenambulance Midden Limburg
Nieuws

Eindelijk nieuwe ambulance voor Midden-Limburg

27 mei 2023
Ver­ster­king vei­lig­heid Che­me­lot vast­ge­legd in af­spra­ken
Nieuws

Ver­ster­king vei­lig­heid Che­me­lot vast­ge­legd in af­spra­ken

27 mei 2023
Waterschap roept op: maak geen kanovaart in de Roer
Nieuws

Kano’s met kinderen met verstandelijke beperking varen zich vast op Maas bij Stein

27 mei 2023
Man (38) overlijdt in ziekenhuis na ernstig busongeval Margraten
Gennep

Twee lichamen aangetroffen tijdens zoekactie op Maas bij Heijen

27 mei 2023
Volgend artikel
Explosie in drugslab: gebouw wordt gesloopt

Tot dertien jaar cel geëist in onderzoek naar drugsbende met labs in Tegelen en Eygelshoven

Vrijdag 5 augustus – Jaarmarkt in Heythuysen

Zondag 28 mei - Pinkstermarkt Valkenburg aan de Geul

Lange files op A2 en A73 door ongeluk met meerdere voertuigen bij Echt

Lange files op A2 en A73 door ongeluk met meerdere voertuigen bij Echt

Verwarring op A2: lampjes in matrixborden zijn kapot

Forse vertraging op A73 door vrachtwagen met pech bij knooppunt Tiglia

De Sittadel

Timing Personeelsdiensten opent nieuwe vestiging in Sittard

AANBEVOLEN

Verbod op nieuwe kamerverhuur in hele gemeente Heerlen

Prijzen koopwoningen ruim 4 procent lager in april

6 dagen geleden
Steun voor makers in de culturele en creatieve sector

Financiële steun voor cultuurmakers in Leudal

4 uur geleden
Everard de Jong

Hulpbisschop Everard de Jong viert 40-jarig priesterjubileum

1 dag geleden
Harmonie St. Cecilia – Susteren

Dubbel feest bij Harmonie St. Cecilia – Susteren

5 dagen geleden

ZOEK OP ONDERWERP

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen Geweld GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer Waarschuwing Weert Werkzaamheden Ziekenhuis Zorg

Trending

  • LEF Roermond

    Zondag met Lef in Roermond

    262 shares
    Share 105 Tweet 66
  • Zondag 28 mei – Pinkstermarkt Valkenburg aan de Geul

    205 shares
    Share 82 Tweet 51
  • Groot verdriet bij voetbalclub en politie om in Maasbree verongelukte Pien (21): ‘De hemel is een kampioene rijker’

    1141 shares
    Share 456 Tweet 285
  • Twee lichamen aangetroffen tijdens zoekactie op Maas bij Heijen

    107 shares
    Share 43 Tweet 27

Laatste nieuws

  • Samen verder met een grenzeloos bocagelandschap
  • Financiële steun voor cultuurmakers in Leudal
  • Gemeente Maastricht wil aansluiten bij Volwassenfonds Sport en Cultuur
  • Te water geraakte persoon verdronken in Roermond
  • Koninklijke onderscheiding voor Joop Hoevers
  • Eindelijk nieuwe ambulance voor Midden-Limburg
  • Ver­ster­king vei­lig­heid Che­me­lot vast­ge­legd in af­spra­ken
  • Kano’s met kinderen met verstandelijke beperking varen zich vast op Maas bij Stein
  • Twee lichamen aangetroffen tijdens zoekactie op Maas bij Heijen
  • Zondag met Lef in Roermond

Categorie

Meest gelezen deze week

  • Pas op voor zware onweersbuien en harde windstoten

    Code geel in Limburg vanwege onweer, hagel, windstoten en mogelijk wateroverlast

    2262 shares
    Share 905 Tweet 566
  • Groot verdriet bij voetbalclub en politie om in Maasbree verongelukte Pien (21): ‘De hemel is een kampioene rijker’

    1141 shares
    Share 456 Tweet 285

Snel zoeken

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer coronamaatregelen coronapatienten coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen Geweld GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer Waarschuwing Weert Werkzaamheden Ziekenhuis Zorg
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Het weer in Limburg
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT