Sinds 1 oktober 2020 is na een mottenbalperiode van 4 jaren de Clauscentrale weer volop in bedrijf. De afgelopen is veel ervaring opgedaan met de relatief jonge installaties. Tijd voor een eerste grote onderhoudsbeurt.
Op 12 januari 2023 begint het karwei met het gecontroleerd stilleggen van alle installaties. Op 10 april 2023 moet de centrale weer gereed zijn om elektriciteit te produceren, wanneer dat wordt gevraagd.
Tijdens de revisieperiode krijgen de drie gasturbines een upgrade, worden aanpassingen in de stoomketels gedaan, worden installaties schoongemaakt en vinden veiligheidskeuringen plaats.
Het wordt een drukke periode op de locatie met dagelijks honderden extra medewerkers van verschillende firma’s op het terrein. Het wordt dus ook drukker met verkeer in de Voortstraat. Om deze stroom auto’s en busjes goed op te vangen wordt in februari al de extra parkeerplaats buiten de omheining weer in orde gemaakt. Deze parkeerplaats was voor het laatst in gebruik tijdens de bouw van de Clauscentrale.
Een aantal bewoners uit de Voortstraat en Brachterbeek hebben de Buurtgroep Brachterbeek opgericht om met RWE in gesprek te gaan en de mogelijke overlast door de revisie te beperken.