zaterdag, 16 januari, 2021
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact
Limburg24
  • Home
  • Coronavirus
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Zakelijk
  • Cultuur
    • Verenigingen
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf
  • Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Limburg24

Opmars coronavirus gaat onverminderd door: grotere stijging aantal meldingen, opnames en overlijdens

L24 Redactie Door L24 Redactie
22 december 2020
Lichtjesavond in Geleen gaat vanwege corona niet door

Foto: Kropekk_pl/Pixabay

Deel op FacebookDeel op Twitter

De opmars van het coronavirus in Nederland gaat onverminderd door. Het is volgens het RIVM nog te vroeg om de effecten te zien van de lockdown die op 15 december werd afgekondigd.

Dat meldt het RIVM dinsdag. In de afgelopen week van 16 tot en met 22 december is het aantal meldingen van mensen met een positieve corona-testuitslag toegenomen tot 82.340 meldingen. Dit is een stijging van ruim 24.000 meldingen vergeleken met de week daarvoor toen er 58.412 meldingen werden gerapporteerd. Hiervan zijn ongeveer 6.000 meldingen toe te schrijven aan de week van 9 tot en met 15 december, maar die door een storing in die week pas in de afgelopen week zijn gemeld. Dat betekent voor de week van 16 tot en met 22 december een stijging van ongeveer 20 procent, bijna 13.000 meer meldingen, vergeleken met de week daarvoor.

Het aantal meldingen per 100.000 mensen is het hoogst in de leeftijdsgroepen 13-17 jaar en 18-24 jaar. De stijging in het aantal meldingen per 100.000 is te zien in alle leeftijdsgroepen. Het aantal mensen dat zich heeft laten testen steeg met 8,4 procent naar 509.644 in de week van 14 tot 20 december, maar ook het percentage mensen dat positief testte nam toe, van 12,1 procent in de week van 7 tot en met 13 december naar 13,6 procent in de week van 14 tot en met 20 december.

In Limburg zijn de afgelopen 7 dagen 6.893 coronabesmettingen, 36 ziekenhuisopnames en 22 overlijdens gemeld.

Ziekenhuis- en intensive care-opnames
In de week van 14 tot 20 december werd weer een toenemend aantal mensen (+1.549) met COVID-19 in het ziekenhuis opgenomen. Dat zijn 223 opnames meer dan in de week daarvoor, toen 1.326 mensen werden opgenomen. Ook het aantal mensen dat zo ziek werd dat zij moesten worden overgeplaatst naar de intensive care steeg. In de week van 14 tot 20 december waren er 287 nieuwe IC-opnames in vergelijking met de week daarvoor, toen er 230 nieuwe patiënten op de IC werden gemeld.

Het totaal aantal opgenomen COVID-patiënten bedraagt 2.289, dat zijn er 127 meer dan de vorige dag. Daarvan liggen er 1.703 buiten de Intensive Care (IC), 127 meer dan maandag. Op de IC liggen 586 COVID-patiënten (waarvan 2 in Duitsland), evenveel als de dag ervoor. Er liggen daarnaast 469 non-COVID-patiënten op de IC, 40 meer dan maandag. De totale IC-bezetting bedraagt daarmee 1.055, dat zijn 40 patiënten meer dan maandag. In de afgelopen 24 uur zijn 14 patiënten verplaatst tussen de regio’s, onder wie 7 IC-patiënten. Dat meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding dinsdag.

Verpleeghuizen en woonzorgcentra
Het aantal nieuwe verpleeghuislocaties en woonzorgcentra met tenminste 1 vastgestelde coronabesmetting is de afgelopen week opnieuw verder toegenomen, van 152 in de week van 9 tot en met 15 december naar 207 in de afgelopen week. Een verpleeghuis of woonzorgcentrum wordt meegeteld als ‘nieuwe locatie’ wanneer er tenminste 28 dagen vóór de positieve test geen nieuwe patiënten zijn gemeld.

Reproductiegetal en aantal besmettelijke personen
Het reproductiegetal R is minimaal veranderd en was op 4 december 1,25 (ondergrens 1,22 – 1,27 bovengrens) gebaseerd op het aantal meldingen van mensen met een positieve uitslag. Een reproductiegetal van 1,25 betekent dat 100 mensen samen weer 125 andere mensen besmetten met het virus. De week daarvoor was het reproductiegetal 1,24. Een reproductiegetal boven de 1 geeft aan dat het virus zich meer verspreidt. Het aantal besmettelijke personen is gestegen. In de week van 4 december waren er ruim 122.000 besmettelijke personen in Nederland (ondergrens 90.000 en bovengrens 155.000). Een stijging van 32.000 besmettelijke personen in vergelijking met de week ervoor (90.000).

Het is en blijft noodzakelijk om thuis te blijven bij klachten die kunnen passen bij COVID-19 en je te laten testen. Om de verdere verspreiding van het virus af te remmen is het belangrijk dat iedereen zich aan de maatregelen en de basisregels houdt. Houd minimaal 1,5 meter afstand. Blijf zo veel mogelijk thuis en heb met zo min mogelijk mensen contact. Werk thuis. Blijf thuis als je klachten hebt en laat je testen. Was vaak je handen, zeker als je weer ergens binnenkomt.

Limburg
Bekijk hieronder hoeveel besmettingen, ziekenhuisopnames en overlijdens er in jouw gemeente zijn gemeld de afgelopen week:

GemeenteCoronabesmettingenZiekenhuisopnameOverleden 
Beek102––
Beekdaelen1872–
Beesel75––
Bergen110––
Brunssum205–2
Echt-Susteren187––
Eijsden-Margraten140––
Gennep1273–
Gulpen-Wittem81––
Heerlen38831
Horst aan de Maas39413
Kerkrade2042–
Landgraaf22102
Leudal2662–
Maasgouw127––
Maastricht49941
Meerssen106–1
Mook en Middelaar38––
Nederweert153––
Peel en Maas27411
Roerdalen126–2
Roermond305–1
Simpelveld73––
Sittard-Geleen46351
Stein1511–
Vaals252–
Valkenburg aan de Geul811–
Venlo73584
Venray475–1
Voerendaal66––
Weert50912

Afgelopen week1 Voorgaande week2
Gemelde personen van coronavirus 
Aantal nieuwe meldingen82.34058.412
Aantal ziekenhuisopnames op verpleegafdeling (bron: NICE)315491326
Aantal ziekenhuisopnames op Intensive Care (bron: NICE)3287230
Overleden472398
  
GGD-testlocaties per kalenderweek4week 51week 50
Totaal aantal afgenomen testen waarvan uitslag bekend is476.671442.954
Aantal positieve testen64.93053.530
Percentage positieve testen13,6 procent12,1 procent
Niet alle patiënten zijn in de afgelopen week opgenomen in het ziekenhuis of overleden gemeld. Bron: RIVM
¹GGD meldingen die aan het RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu  zijn gemeld tussen 15 december 10:01 en 22 december 10:00, zoals gepubliceerd op 22 december 2020 in de wekelijkse update van de epidemiologische situatie SARS-CoV-2  in Nederland.
²GGD meldingen die aan het RIVM zijn gemeld tussen 9 december 10:01 en15 december 10:00, zoals gepubliceerd op 15 december 2020 in de wekelijkse update van de epidemiologische situatie SARS-CoV-2  in Nederland.
³Zoals gepubliceerd op22 december 2020 in de wekelijkse update van de epidemiologische situatie SARS-CoV-2  in Nederland. De aantallen van de voorgaande week en huidige week kunnen veranderen door nagekomen registraties door NICE.

4Zoals gepubliceerd op 22 december 2020 in de wekelijkse update van de epidemiologische situatie van SARS-CoV-2 in Nederland. De aantallen van de voorgaande week en huidige week kunnen veranderen door nagekomen testuitslagen.
Vorig Artikel

Aantal coronapatiënten in ziekenhuis stijgt verder, nu 586 op Intensive Care

Volgend artikel

Plaats digitaal een kerstwens op de website van Zuyderland

gerelateerd Berichten

5 jongeren bekeurd voor geen afstand houden
Nieuws

Getuigen gezocht overval friture in Stein

16 januari 2021
TOZO-regeling gaat over de grens
Nieuws

70 aangiftes voor vermoeden misbruik subsidieregeling TVL

16 januari 2021
Dierenwinkel Jumper in Dieteren gaat sluiten
Nieuws

Dierenwinkel Jumper in Dieteren gaat sluiten

15 januari 2021
Code geel: kans op gladheid blijft
Nieuws

Code geel: vanaf zaterdagavond mogelijk 3 tot 5 centimeter sneeuw

15 januari 2021
Opgenomen coronapatiënten gestegen naar  1859
Nieuws

Aantal coronapatiënten in ziekenhuis licht gedaald

15 januari 2021
Laatste bakker in Susteren sluit de deuren
Economie

Kabinet neemt maatregelen om gedupeerde ouders toeslagenaffaire sneller te helpen en schandaal als dit te voorkomen

15 januari 2021
Volgend artikel
Plaats digitaal een kerstwens op de website van Zuyderland

Plaats digitaal een kerstwens op de website van Zuyderland

Nieuw sleutelsysteem vervangt inbraakgevoelige sleutelkastjes Zuyderland Thuiszorg

Nieuw sleutelsysteem vervangt inbraakgevoelige sleutelkastjes Zuyderland Thuiszorg

In derde week april 60 bedrijven failliet verklaard

Meer lucht voor zelfstandigen: aflossingsdatum Tozo naar juli 2021

Geen eindtoets in groep 8 dit jaar

60.000 extra laptops en tablets voor onderwijs op afstand

CBR verplicht dragen van mondkapje tijdens rijles

Geldigheid theorie-examen rijbewijs verlengd vanwege coronapandemie

AANBEVOLEN

Storing bij Vodafone: klanten kunnen geen gebruik maken van 4G

Storing bij Vodafone: vooral klanten in buitenland getroffen

1 jaar geleden
Filmers van zwaar ongeluk op A2 veroorzaken bijna nieuwe aanrijding

Filmers van zwaar ongeluk op A2 veroorzaken bijna nieuwe aanrijding

1 jaar geleden
UPDATE coronavirus: geen besmettingen in Limburg, aantal besmette personen in Heinsberg fors toegenomen

Eerste besmetting met coronavirus in Midden-Limburg

10 maanden geleden
Milieupark Born vanwege corona tot nader order gesloten

Chemokar weer aanwezig in Born en Schinnen

9 maanden geleden

ZOEK OP CATEGORIE

  • 112
  • Agenda
  • Carnaval
  • Coronavirus
  • Cultuur
  • documentaire
  • Economie
  • Entertainment
  • Geschiedenis
  • Gezondheid
  • Headline
  • L24 op locatie
  • Limburg Alaaf
  • LiveVlog
  • Natuur
  • Nieuws
  • Nieuws videobox
  • op locatie
  • Politics
  • Politiek
  • Serie
  • Sport
  • Verenigingen
  • Video
  • Videobox
  • Zakelijk

ZOEK OP ONDERWERP

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer Carnaval Coronacrisis coronamaatregelen Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt Echt-Susteren geleen GGD Heerlen Intensive Care Laurentius Ziekenhuis Limburg maastricht Onderwijs ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein Vastelaovend Venlo Venray Verkeer VieCuri Waarschuwing Ziekenhuis Zorg Zorgcentrum Zuyderland

POPULAIR NIEUWS

  • Voetganger (18) komt om het leven bij ongeluk in Selfkant, automobilist vlucht richting Nederland

    Voetganger (18) komt om het leven bij ongeluk in Selfkant, automobilist vlucht richting Nederland

    1255 shares
    Share 502 Tweet 314
  • Dringend advies: ga niet tanken of boodschappen doen in Duitsland

    875 shares
    Share 350 Tweet 219
  • ‘Bizar veel vuurwerk afgestoken in Lindenheuvel en Broeksittard: middelvinger naar de gezondheidszorg’

    621 shares
    Share 248 Tweet 155
  • Mag ik nog naar Duitsland of België? Antwoorden op veelgestelde vragen

    609 shares
    Share 244 Tweet 152
  • Video: Grote ravage: lijnbus botst tegen boom in Sittard

    361 shares
    Share 144 Tweet 90

Trending

  • Mag ik nog naar Duitsland of België? Antwoorden op veelgestelde vragen

    Dringend advies: ga niet tanken of boodschappen doen in Duitsland

    875 shares
    Share 350 Tweet 219
  • Video: Grote ravage: lijnbus botst tegen boom in Sittard

    361 shares
    Share 144 Tweet 90

Laatste nieuws

  • Getuigen gezocht overval friture in Stein
  • 70 aangiftes voor vermoeden misbruik subsidieregeling TVL
  • Dierenwinkel Jumper in Dieteren gaat sluiten

Categorie

  • 112
  • Agenda
  • Carnaval
  • Coronavirus
  • Cultuur
  • documentaire
  • Economie
  • Entertainment
  • Geschiedenis
  • Gezondheid
  • Headline
  • L24 op locatie
  • Limburg Alaaf
  • LiveVlog
  • Natuur
  • Nieuws
  • Nieuws videobox
  • op locatie
  • Politics
  • Politiek
  • Serie
  • Sport
  • Verenigingen
  • Video
  • Videobox
  • Zakelijk

Snel zoeken

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer Carnaval Coronacrisis coronamaatregelen Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt Echt-Susteren geleen GGD Heerlen Intensive Care Laurentius Ziekenhuis Limburg maastricht Onderwijs ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein Vastelaovend Venlo Venray Verkeer VieCuri Waarschuwing Ziekenhuis Zorg Zorgcentrum Zuyderland
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Coronavirus
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Welkom Terug!

Login op uw account beneden

Wachtwoord vergeten?

Maak een Nieuw Account!

Vul het formulier in om te registreren

Alle velden zijn verplicht Log In

Haal uw wachtwoord op

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Onze website maakt gebruik van cookies
Deze website maakt gebruik van cookies om uw ervaring te verbeteren. We gaan ervan uit dat u hiermee akkoord gaat, maar u kunt de site weer afmelden als u dat wenst.

Accepteren Weigeren
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Noodzakelijk
Altijd ingeschakeld

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Niet-noodzakelijk

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.