Na het faillissement van de IJsselmeer Ziekenhuizen en het Slotervaart Ziekenhuis werd ook de link gelegd met de financiële situatie van Zuyderland. Onterecht, vindt het zorgconcern.
“De Raad van Bestuur van Zuyderland herkent zich hier volstrekt niet, want onze positie is in geen enkel opzicht te vergelijken met de failliete ziekenhuizen”, schrijft Zuyderland in een statement.
Zuyderland is naar eigen zeggen financieel op de goede weg en heeft 2017 afgesloten met een positief financieel resultaat van 2,5 miljoen euro. Het zorgconcern verwacht dat dit resultaat in 2018 verder stijgt. Zuyderland heeft in 2017 een forse rendementsverbetering laten zien. “Dat betekent dat Zuyderland goed aan haar financiële verplichtingen kan voldoen. Ook zorgverzekeraars en banken hebben vertrouwen in deze financiële verbetering en hebben, net als de Raad van Bestuur, vertrouwen in de nieuwe koers van Zuyderland”, vervolgt het concern in het statement.