dinsdag, 13 april, 2021
7 °c
Sittard
Nieuwstip? Meld het ons
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact
Limburg24
  • Home
  • Coronavirus
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Zakelijk
  • Cultuur
    • Verenigingen
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf
  • Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Limburg24

Reguliere zorg schaalt verder op, wel grote regionale verschillen in wachttijden

Redactie L24 Door Redactie L24
1 maart 2021
De Zorggroep en Coronacentrum Roermond zoeken dringend zorgprofessionals

Foto: Darko Stojanovic/Pixabay

Deel op FacebookDeel op Twitter

Er zijn in januari 2021 meer patiëntcontacten geweest in ziekenhuizen dan in dezelfde maand in 2019 en 2020. Er wordt relatief iets meer urgentere zorg geleverd en meer zorg in academische instellingen.

Ook het aantal operaties ligt weer op een normaal niveau, waarbij er wel een verschuiving lijkt te zijn naar relatief lichte ingrepen met minder opnames. Er zijn ook verschillen tussen specialismen: operaties bij orthopedie en keel-, neus en oorheelkunde blijven bijvoorbeeld achter. Dat blijkt uit een analyse van de productiecijfers tot en met januari van Dutch Hospital Data door de Nederlandse Zorgautoriteit (NZA).

Het aantal verpleegdagen is na de stijging van begin december, vanaf de feestdagen weer duidelijk lager dan normaal bij de meeste specialismen. “Daarnaast hebben we de beschikking over actuele cijfers die ziekenhuizen bijhouden in ons Zorgbeeldportaal. Daaruit blijkt dat de capaciteit om zorg te leveren ook gedurende de maand februari wekelijks toeneemt. Volgende maand kunnen we zien wat dat betekent voor de productiecijfers in februari”, schrijft de NZA.

“Het aantal verwijzingen blijft wel achter bij wat we zouden verwachten. Afgelopen week lag dat op 79 procent van de verwachte aantallen. Mogelijk speelde het winterweer daarin ook een rol. We zien daarbij grote verschillen tussen specialismen. Relatief blijft het aantal verwijzingen het meest achter naar kindergeneeskunde, oogheelkunde, orthopedie en KNO-heelkunde. Het aantal verwijzingen naar de geestelijke gezondheidszorg ligt al langer op het niveau dat we zouden verwachten zonder corona-uitbraak”, schrijft de NZA.

Het aantal wachttijden voor ziekenhuiszorg dat de treeknorm overschrijdt is tussen december en januari licht gedaald. Opvallend is wel dat er grote verschillen zijn tussen de regio’s voor de behandelwachttijden. In de Euregio (Twente en het Oostelijke deel van de Achterhoek) zijn voor 7 specialismen de wachttijden voor behandelingen met minstens drie weken gestegen ten opzichte van het gemiddelde van november en oktober. In Spoedzorg AMC (regio Amsterdam en provincie Flevoland) en Noord-Holland ziet de NZA bij het overgrote deel van de behandelingen juist een afname in de wachttijd. De wachttijd voor de heupvervanging en knieoperaties lijkt ook in de meeste regio’s gedaald.

In januari is net als in de periode daarvoor veel oncologische zorg doorgegaan. Ook in de laatste drie maanden van 2020 lijkt het aantal patiënten in de oncologie ongeveer op of boven het niveau van 2019 te zijn geweest. In het aantal doorverwijzingen vanuit de huisarts was na de zomer een daling te zien tot de herfstvakantie. In de weken na de herfstvakantie steeg het aantal weer, maar de laatste maanden stagneert het onder het verwachte niveau. Vorige week lag dat aantal op 76 procent van het verwachte niveau.

De gemiste diagnoses tijdens de eerste coronagolf werden deels in september en in mindere mate in oktober, november en december ingehaald. In januari 2021 zijn er volgens cijfers van IKNL ongeveer net zoveel kankerdiagnoses gesteld als in dezelfde maand in 2017, 2018 en 2019. Een dip in het aantal diagnoses als gevolg van de tweede golf is waarschijnlijk voorkomen doordat mensen met klachten op tijd contact hebben opgenomen met de huisarts en vervolgens de noodzakelijke diagnostiek heeft plaatsgevonden en doordat de bevolkingsonderzoeken naar kanker door konden gaan tijdens de tweede golf. Na de eerste golf van coronabesmettingen heeft de NZA in de vorige rapportage over de gevolgen van de corona-uitbraak voor de wijkverpleging gezien dat de wijkverpleegkundige zorg in de zomermaanden weer werd opgeschaald, maar dat de zorg nog niet helemaal op het niveau van 2019 was. Dit blijft doorlopen tot in 2021.

“We zien op basis van vier grote aanbieders van wijkverpleging dat de hoeveelheid geleverde zorg in deze maanden gemiddeld 6 procent lager ligt dan in 2019. Deze gegevens zijn indicatief en niet representatief voor de hele sector. De toename in het aantal coronabesmettingen in het najaar lijkt niet voor een verdere daling te hebben gezorgd van de hoeveelheid geleverde wijkverpleging. Vanaf begin oktober is er wel een lichte daling in het aantal unieke cliënten in zorg, maar dit aantal zit nog steeds dicht op het niveau van 2019″, schrijft de NZA.

Vorig Artikel

VieCuri: 23 coronapatiënten in ziekenhuis, onder wie 10 op intensive care

Volgend artikel

Controleren van aangifte dit jaar extra belangrijk

gerelateerd Berichten

UPDATE coronavirus: geen besmettingen in Limburg, aantal besmette personen in Heinsberg fors toegenomen
Coronavirus

Video: Kabinet presenteert openingsplan samenleving

13 april 2021
Mogelijk overlast door nachtelijke spoorwerkzaamheden Sittard
Nieuws

Mogelijk licht- en geluidsoverlast door nachtelijke werkzaamheden aan spoor in Sittard

13 april 2021
De Zorggroep en Coronacentrum Roermond zoeken dringend zorgprofessionals
Coronavirus

794 coronapatiënten op de Intensive Care

13 april 2021
Luchtmacht ontvangt eerste nieuwe Chinook transporthelikopter
Nieuws

Luchtmacht ontvangt eerste nieuwe Chinook transporthelikopter

13 april 2021
Scooterrijder met harddrugs in rugzak opgepakt in Eygelshoven
Nieuws

Scooterrijder met harddrugs in rugzak opgepakt in Eygelshoven

13 april 2021
Krijgsmacht heeft vanaf donderdag een nieuwe Commandant der Strijdkrachten:  Generaal Onno Eichelsheim
Nieuws

Krijgsmacht heeft vanaf donderdag een nieuwe Commandant der Strijdkrachten: Generaal Onno Eichelsheim

13 april 2021
Volgend artikel
Belangrijkste belastingwijzigingen per 1 januari 2021

Controleren van aangifte dit jaar extra belangrijk

Vanaf 1 juni is coronatest mogelijk voor iedereen met milde klachten

Hulp voor bedrijven bij coronatesten op eigen locatie

Nepbrief in Sittard over ontsmetten straten

536 coronapatiënten op de Intensive Care

Dit jaar geen Oud Limburgs Schuttersfeest, uitgesteld naar 2021

Pro­vin­cie Lim­burg roept op om cul­tuur schut­ters­we­zen te be­scher­men

Gevoel verbondenheid statushouders met Nederland blijft achter op langere termijn

Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstel diversiteit in de top van het bedrijfsleven

AANBEVOLEN

Woning gesloten in Vlodrop na vondst hennepplanten

‘Criminelen runnen zorginstellingen in Limburg: misbruik gemaakt van bewoners en geld’

5 dagen geleden
Tennisster Demi Schuurs uitgeschakeld in gemengd dubbelspel

Tennisster Demi Schuurs uit Nieuwstadt wint toernooi Charleston

1 dag geleden
Trambrug Wessem en Panheel twee weken afgesloten

Trambrug Wessem en Panheel twee weken afgesloten

6 dagen geleden
Nieuwe regels en wetten sinds 1 juli

Rechter beslist: ook zonnestudio’s blijven voorlopig nog gesloten

6 dagen geleden

ZOEK OP CATEGORIE

  • 112
  • Agenda
  • Carnaval
  • Coronavirus
  • Cultuur
  • documentaire
  • Economie
  • Entertainment
  • Geen categorie
  • Geschiedenis
  • Gezondheid
  • Headline
  • L24 Limburg alaaf
  • L24 op locatie
  • Limburg Alaaf
  • LiveVlog
  • Natuur
  • Nieuws
  • Nieuws videobox
  • op locatie
  • Politiek
  • Serie
  • Sport
  • Twitter
  • Verenigingen
  • Video
  • Videobox
  • Wetenschap
  • Zakelijk

ZOEK OP ONDERWERP

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer Carnaval coronamaatregelen coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Laurentius Ziekenhuis Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer VieCuri Ziekenhuis Zorg Zorgcentrum Zuyderland

POPULAIR NIEUWS

  • ‘Drugsafval gedumpt in Maria Hoop’

    Vermist 15-jarig meisje uit Susteren weer terecht

    5046 shares
    Share 2018 Tweet 1262
  • Dringend advies: ga niet tanken of boodschappen doen in Duitsland

    2442 shares
    Share 977 Tweet 611
  • Verplichte coronatest ook bij winkelen, tanken, werken en studeren in Duitsland

    2363 shares
    Share 945 Tweet 591
  • Voetganger (18) komt om het leven bij ongeluk in Selfkant, automobilist vlucht richting Nederland

    1385 shares
    Share 554 Tweet 346
  • Mag ik nog naar Duitsland of België? Antwoorden op veelgestelde vragen

    1278 shares
    Share 511 Tweet 320

Trending

  • 15-jarige vermiste jongen uit Sittard weer terecht

    BURGERNET: Jongen (16) en meisje vermist in Echt

    1174 shares
    Share 470 Tweet 294
  • Verplichte coronatest ook bij winkelen, tanken, werken en studeren in Duitsland

    2363 shares
    Share 945 Tweet 591

Laatste nieuws

  • Video: Kabinet presenteert openingsplan samenleving
  • Sterke stijging cybercriminaliteit leidt tot meer schade
  • Mogelijk licht- en geluidsoverlast door nachtelijke werkzaamheden aan spoor in Sittard

Categorie

  • 112
  • Agenda
  • Carnaval
  • Coronavirus
  • Cultuur
  • documentaire
  • Economie
  • Entertainment
  • Geen categorie
  • Geschiedenis
  • Gezondheid
  • Headline
  • L24 Limburg alaaf
  • L24 op locatie
  • Limburg Alaaf
  • LiveVlog
  • Natuur
  • Nieuws
  • Nieuws videobox
  • op locatie
  • Politiek
  • Serie
  • Sport
  • Twitter
  • Verenigingen
  • Video
  • Videobox
  • Wetenschap
  • Zakelijk

Snel zoeken

112 A2 Aanhouding born Brand brandweer Carnaval coronamaatregelen coronavaccin Coronavirus COVID-19 Diefstal Drugs Duitsland Echt geleen GGD Heerlen Intensive Care Kabinet Laurentius Ziekenhuis Limburg maastricht ongeluk Ongeval Overleden Overlijden politie RIVM Roermond Sittard Sittard-Geleen Susteren trein vaccin Vaccinatie Vaccineren Venlo Venray Verkeer VieCuri Ziekenhuis Zorg Zorgcentrum Zuyderland
  • Vacatures
  • Adverteer
  • Contact

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Home
  • Nieuws
  • Politiek
  • Sport
  • Entertainment
  • Videobox
  • Limburg Alaaf

© 2021 Limburg24 -Powered by ArchimedesIT

Welkom Terug!

Login op uw account beneden

Wachtwoord vergeten?

Haal uw wachtwoord op

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In