In deze video nemen we een kijkje bij de expositie het nieuwe Domein van de in Geulle geboren Ton Vranken. deze heeft zich vanaf 1980 ontwikkeld tot een van de prominente schilders van het poëtisch realisme, met een geheel eigen kenmerkende stijl. Al schilderend worden zijn landschappen geïdealiseerd en wijkt hij af van het fotografisch voorbeeld.
De perfectionist Vranken leerde de Maas kennen vanaf zijn vroege jeugd. De ene keer als een liefelijke rivier, de andere keer grillig en bij tijd en wijl zelfs boosaardig. Meer dan 20 jaar maakte hij talloze kanotochten om niet alleen de stroming te volgen, maar ook zijn blik op de beide oevers te focussen. De stroming van de Maas in al zijn facetten te hebben vastgelegd, geven de bezoeker het gevoel meegevoerd te worden op of zelfs door de stroming.
Ton Vranken werkt uitsluitend met olieverf op linnen, met wel 5 tot 10 lagen glacéringen over elkaar heen en vindt het een uitdaging om het landschap met Maaskeien, weilandpalen en prikkeldraad in al hun kleuren helemaal uit te werken. Aan meerdere werken is meer dan 600 uur gewerkt. Toch schuwt Vranken ook niet de actualiteit in zijn werk vast te leggen. Met oog voor detail zal de bezoeker het Coronavirus ontdekken in een hoekje van een schilderij of zelfs een mondkapje dat een bijdrage levert aan de vervuiling van de brede stroom der Maas.